Вимірювальні роботи

HTML Template

Замір опору, проект електрики і електропостачання
Описание: электролаборатория, замер сопротивления
Сучасна енергосистема підприємства являє собою складне поєднання електричних машин і апаратів, кабелів і проводів. Механічні пошкодження ізоляції електропроводки, а також її перегрів внаслідок неналежного кріплення жил проводів до затискачів, неполадок в електричних вимикачах, невідповідності перетину жил проводу де протікає по ньому струм може стати причиною виникнення пожежонебезпечної ситуації. Не варто забувати про те, що саме викликані впливом різного роду факторів дефекти ізоляції електропроводки найчастіше стають причиною пожеж, що призводять до трагічних наслідків - не тільки до багатомільйонних збитків підприємства, а й до загибелі великої кількості людей.
Для ефективного, безпечного електропостачання та безаварійної роботи електрообладнання, необхідно періодично здійснювати вимірювання опору ізоляції силових струмопровідних елементів, проводити випробування і вимірювання електроустановок. Визначати періодичність випробувань електрообладнання - прямий обов'язок керівників, відповідальних за електрогосподарство та пожежну безпеку підприємства.
Варто відзначити, що заміри опору ізоляції повинні проводитися неодноразово - як в процесі монтажу електроустановки, включаючи монтаж її окремих елементів, так і в процесі приймально-здавальних і пусконалагоджувальних робіт. І після того, як будівля або споруда успішно введено в експлуатацію, вимірювальні роботи повинні виконуватися регулярно з метою виявлення виникаючих несправностей або недотримання вимог правил безпечної експлутації електричних установок. Таким чином, можна ефективно запобігти виникненню різного роду нещасних випадків, обумовлених ушкодженнями ізоляції і порушенням різного роду правил і норм щодо безпеки електросистем. Тільки регулярні грамотно організовані і проведені вимірювальні роботи дозволять уникнути не тільки виникнення надзвичайних ситуацій, а й проблем з перевіряючими державними органами - СЕС, Пожежної інспекцією, Держенергонагляд і ін.
Періодичність проведення замірів опору ізоляції в Україні визначається, виходячи з таких критеріїв, як технічні характеристики електрообладнання і системи в цілому, умовами і режимом її експлуатації, і, звичайно ж, нормативними вимогами.
Якість вимірювальних робіт забезпечується лише в тому випадку, коли роботи проводяться з дотриманням усього комплексу вимог, що пред'являються різними нормативними актами, включаючи:

  • правила будівництва і будівельні норми;
  • правила забезпечення охорони праці;
  • правила устрою електричних установок;
  • державні стандарти (ГОСТ);
  • правила пожежної безпеки;
  • правила вибухобезпеки;
  • санітарні норми;
  • вимоги заводів-виробників електрообладнання;
  • інструкції по здійсненню монтажу електрообладнання, і т.д.

Забезпечити регулярне, грамотне і відповіднє всім вимогам проведення вимірювальних робіт можна, якщо доручити цю роботу по-справжньому досвідченим професіоналам - співробітникам однієї з електролабораторій.

.