Охоронно-пожежна сигналізація

З чого складається охоронно-пожежна сигналізація

  Охоронно-пожежна сигналізація зазвичай включає наступні компоненти:

 • Контрольна панель.
 • Контрольна панель охоронно-пожежної сигналізації зазвичай являє собою комп'ютер, на якому встановлено спеціалізоване програмне забезпечення для охоронно-пожежної сигналізації. З комп'ютера здійснюється контроль над роботою системи, а також управління системою і установка налаштувань охоронно-пожежної сигналізації.
 • Приймально-контрольні прилади
 • Це спеціальне обладнання для збору і обробки інформації в охоронно-пожежної сигналізації. Їх також називають приймально-контрольні панелі. Якщо охоронно-пожежна сигналізація не надто розгалужена, а приміщення, що охороняється невелике, приймально-контрольні прилади замінюють контрольну панель.
 • Сенсорні пристрої.
 • Сенсорними пристроями називають датчики і сповіщувачі охоронно-пожежної сигналізації. Датчики і сповіщувачі існують декількох видів, але головна функція будь-якого - виявлення ознак небезпеки і передача тривожного сигналу контрольної панелі через приймально-контрольні прилади.
 • Виконавчі пристрої.
 • Це можуть бути компоненти автоматичного пожежогасіння або керовані елементи інших систем
 • Пристрої оповіщення
 • - гучномовці, сирени, системи трансляції. Завдання пристроїв оповіщення - подача сигналу тривоги.

  ОХОРОННО-ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ

  Навряд чи кого здивуєш в наш час присутністю у дверей підприємства здоровенного чолов'яги охоронця. Безпека це важливо! Але чи тільки за допомогою грубої сили можна запобігти негативним впливам техногенних катастроф або зловмисників? Звичайно ж ні! Істотно скоротити витрати і збільшити ефективність, в даний час, дозволяють технічні засоби безпеки. Це і охоронна сигналізація, і система пожежної безпеки і різні комбінації відеоспостереження та системи контролю та управління доступом. Всі ці різнопланові системи в сукупності з фізичною охороною називаються система безпеки підприємства. Дуже важливо хто виробляв проектування і монтаж, і пуско-налагодження обладнання. Це обумовлено тим, що ці системи є технологічно складними і потрібні спеціальні знання і досвід, щоб врахувати всі нюанси поставленого завдання. Основою будь-якої системи безпеки служить охоронно-пожежна сигналізація (ОПС). Провівши на своєму підприємстві монтаж ОПС, ви робите перший, але дуже суттєвий, крок до вирішення проблеми безпеки вашого бізнесу!

  Охоронно-пожежна сигналізація (ОПС)

  – основний елемент системи безпеки об'єкту, що охороняється. Це інтегрований комплекс систем пожежної та охоронної сигналізації. Вона об'єднує функцію захисту від несанкціонованого проникнення в приміщення і функцію виявлення загоряння і можливо автоматичного пожежогасіння. Зазвичай в цей комплекс входять всі системи безпеки приміщення, що забезпечує максимальну точність і швидкість виявлення порушення безпеки будівлі: несанкціонованого проникнення, загоряння і т.д.

  Незважаючи на те що охоронно-пожежна сигналізація це, по суті, об'єднання двох систем - охоронної та пожежної сигналізації, все ж фахівці не рекомендують встановлювати окремо дві системи. По-перше, це невигідно економічно. По-друге, для інтегрованої системи якість роботи і ефективність на порядок вище, якщо пожежна та охоронна сигналізація управляються з однієї контрольної панелі.

  Як перевага, при недостатності коштів у клієнта, можливо, розглянути і поетапне введення охоронно-пожежної сигналізації в експлуатацію. Наприклад, за приписом наглядових органів МНС потрібна система пожежної безпеки. А далекоглядний власник вирішив убезпечити себе ще й системою безпеки. Але грошей вирішити відразу обидві проблеми невистачає. Діємо так, ведеться проектування охоронно пожежної сигналізації, за отриманим проекту ОПС виробляємо монтаж системи пожежної безпеки, здаємо органам МНС. Далі нарощуємо систему охоронними функціями і отримуємо в результаті повноцінну ОПС.

  Але все ж одноразова установка пожежно охоронної сигналізації обійдеться Вам набагато дешевше двох окремих систем, і підсумкова конфігурація буде працювати надійніше.